Výkup nemovitostí s hypotékou a exekucí

16. květen 2018

Průměrná délka doby prodeje nemovitosti se zpravidla pohybuje v řádech několika měsíců i jednoho roku. Což je neefektivní řešení především v okamžiku, kdy má majitel finanční závazky. Řešením je výkup nemovitostí.

Výkup nemovitostí je řešením, pokud je potřeba jednat rychle

Výhodou výkupu nemovitostí je především jeho rychlost. K převedení nemovitosti na nového vlastníka dochází za hotové a ihned. Prodávající proto má svoje finanční prostředky okamžitě k dispozici, a to na libovolné účely, třeba i na zaplacení možných dluhů.

Což je účinné řešení především v situaci, kdy už kvůli neuhrazeným pohledávkám byla na klienta uvalena dokonce exekuce. V tomto okamžiku se totiž začínají k dlužné částce načítat i úroky, je tedy nezbytné jednat rychle. Mimo dalších půjček prakticky neexistuje jiná šance, jak již probíhající exekuci zastavit, výkup nemovitosti je proto ideálním řešením. Problémem není výkup nemovitosti dokonce ani ve fázi těsně před dražbou, kde reálně hrozí, že se nakonec prodá silně pod cenou. Výkup lze sjednat v rámci celé ČR.

Jak výkup nemovitostí probíhá

Zprostředkující společnost se za klienta postará o kompletní bezproblémový průběh prodeje nemovitosti. Jednak s vámi bude proškolený makléř. A to od prvotní konzultace, během níž budete informováni o výsledné ceně nemovitosti, přes vlastní realizaci transakce obnášející přípravu kupní smlouvy, zápis do katastru nemovitostí atd. Vždy především zprostředkovatel zajistí adekvátní zacházení s majetkem, což bývá častým problémem. A dokáže zařídit prodej za maximální možnou cenu, částka se zpravidla pohybuje okolo 85 % z tržní hodnoty nemovitosti. Případně vám poskytne během celé doby i odborné poradenství.

Standardně se vykupují prakticky jakékoli typy nemovitostí, domy, byty nebo rekreační objekty, dále nebytové prostory i komerční objekty. A to v osobním, podílovém i družstevním vlastnictví.

Od vás se tak v rámci urychlení situace vyžaduje pouze příprava příslušných dokumentů. Měly by to být exekuční příkazy, nabývací titul, výpis z katastru nemovitostí a snímek z katastrální mapy.

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!