Privatizace bytu

Privatizace bytů a bytových jednotek

Naše společnost nabízí kompletní servis při privatizaci bytových a nebytových jednotek bytovými družstvy, vypořádání podílového spoluvlastnictví budovy rozdělením jednotek, smlouvy o výstavbě a další související úkony.

Zpracováváme prohlášení vlastníka pro potřeby vymezení jednotek v budově, a to včetně fyzického zaměření jednotek a zpracování povinných příloh pro jeho vklad do katastru nemovitostí.

Dále vypracujeme potřebné smlouvy o převodu jednotek včetně návrhů na vklad práva do katastru nemovitostí. Veškerou činnost, případně pouze dílčí úkony provádíme po předchozím uzavření smluvního vztahu V Praze a Středočeském kraji.

Proces převodu vlastnictví bytových jednotek označovaný také jako „privatizace bytů“ byl umožněn přijetím zákona č. 72/1994 Sb. zákonem o vlastnictví bytů. Jednotkou se v tomto případě rozumí byt nebo nebytový prostor. Ve zvláštních případech se privatizace týká také rodinných domů, garáží případně ateliérů.

Privatizaci bytu ano, ale ne sami

Díky privatizaci bytu lze získat byt od obce za nesrovnatelně nižší částku. Zatímco tržní cena obecního bytu se může vyšplhat v mnoha lokalitách až do milionových částek, odkupy při privatizaci jsou často jen nepatrným zlomkem takové ceny. Pro mnohé se jedná o nejvýhodnější možnost získání bydlení. Když se investuje do privatizace bytu, tak dotyčný ví, že se jedná o investici do vlastního majetku, na rozdíl od podnájmů. Populární volba je to pro důchodce, kteří si chtějí na stáří zabezpečit byt, nebo i pro mladé rodiny, kteří chtějí být zkrátka ve vlastním. Další velkou výhodou je, že si lze byt upravit podle představ, na rozdíl, od podnájmu, kde je člověk limitován povoleními od vlastníka a také strachem, jak to s bytem bude vypadat v budoucnosti.

Povinnosti

Většina lidí si ovšem neuvědomuje povinnosti, které se pojí s převodem obecního bytu do osobního vlastnictví. Jedná se například o nutnost příspěvků do fondů oprav aj. Možná jste si vytipovali bydlení s možností privatizace, ale nemáte na něj peníze. Půjčka je v takovém případě riskantní a byla by škoda si nechat utéct příležitost, která by byla třeba i o 80% levnější, než jiné bydlení, a která se už v životě nemusí naskytnout.

Při privatizaci je vhodné využít našich služeb, obstaráme potřebné dokumenty a zajistíme, aby vše proběhlo za nejvýhodnějších možných podmínek. Do procesu vstupujeme jako správci, kteří se postarají, abyste získali své vysněné bydlení a nemuseli se bát, že vám příležitost uteče.

Komplikace při privatizaci

Stejně jako u každého procesu, tak i u privatizace se mohou objevit komplikace, například v případě spoluvlastnictví, nejasných podmínek, vyplácení aj. To všechno jsou případy, která snadno vyřeší naši právníci, abyste s nesrovnalostmi nemuseli bojovat sami, ale abyste měli oporu ve společnosti, která bude stát za vašimi zády.

Privatizace bytů a bytových jednotek

Mohlo by vás zajímat

Výkup bytu v osobním vlastnictví

Výkup bytu v osobním vlastnictví

Privatizace bytu

Privatizace bytu

Výkup družstevního bytu

Výkup družstevního bytu

Potřebné dokumenty

Potřebné dokumenty

Jak probíhá spolupráce

Jak probíhá spolupráce

Časté otázky

Časté otázky

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!