Časté otázky

Jaká bude cena výkupu?

Obvykle se výkupní cena pohybuje okolo 90% tržní hodnoty nemovitostí. Přesnou cenu vám sdělí náš specialista, jakmile si nemovitost osobně prohlédne.

1. Pro koho je výkup nemovitosti určen?

Je určen pro klienty, kteří z vážného důvodu na prodej opravdu spěchají a nemají čas zprostředkovaně nemovitost prodávat. Jedním z mnoha častých důvodů je exekuční řízení, výhodná koupě jiné nemovitosti, spory v rodině apod.

2. Je výkup nemovitosti výhodný?

Z výše uvedených důvodů, ale i z mnoha dalších, může být výkup za hotové pro majitele výhodný. Naše společnost nejenom že uhradí dohodnutou částku rychle a operativně, ale také zařídí veškeré nutné formality spojené s prodejem nemovitosti a uhrazením případných dluhů. Je finančně rozumnější nemovitost nebo byt prodat sice s výraznou ztrátou oproti tržní hodnotě, avšak nepřijít tím o svůj nemovitý majetek kvůli nepoměrně menšímu dluhu než je tržní hodnota majetku. Na takové konkrétní případy narazíte při různých dražbách opravdu často.

3. Jak se určuje výkupní hodnota nemovitosti?

Vychází se z tržní hodnoty. Z této tržní hodnoty naše společnost vyplácí od 80% do 90% tržní ceny. Pokud se jedná o vzdálenější lokalitu, horší stav nebo nemovitost v rekonstrukci, jsou procenta nižší.  Přesná suma je určena až po fyzické prohlídce pracovníkem společnosti a zjištění právních závad. Naše realitní kancelář ve spolupráci s právníkem je schopna většinu právních vad vyřešit.

4. V jakých případech a jaké nemovitosti můžeme vykoupit?

Vykupované nemovitosti musí být stále v majetku prodávajícího. Zástavy, břemena, popř. jiné právní vady nejsou překážkou výkupu. Výkup je možný jak u nemovitostí a bytů v osobním vlastnictví tak u bytů družstevních.

Mohlo by vás zajímat

Výkup bytu v osobním vlastnictví

Výkup bytu v osobním vlastnictví

Privatizace bytu

Privatizace bytu

Výkup družstevního bytu

Výkup družstevního bytu

Potřebné dokumenty

Potřebné dokumenty

Jak probíhá spolupráce

Jak probíhá spolupráce

Časté otázky

Časté otázky

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!