Výhody a nevýhody rychlých půjček

3. duben 2015

Rychlé půjčky se v posledních letech staly fenoménem na finančním trhu. Slouží ve svízelných finančních situacích, mohou vám vytrhnout trn z paty, pokud má váš zaměstnavatel potíže a nevyplatí vám mzdu v obvyklém termínu. Jsou ale i situace, kdy se naskytne výhodná koupě auta nebo zahraničního zájezdu a vy nechcete vybírat své úspory. Pak můžete využít výhody rychlé půjčky, které má oproti klasickým půjčkám a úvěrům několik výhod.

Výhody rychlých půjček

  • Největší předností je rychlé vyřízení žádosti. Většinou rychlé půjčky poskytují nebankovní subjekty, kterým v tomto směru bankovní domy mohou stěží konkurovat. Nebankovní rychlé půjčky se vyřizují obvykle on-line bez ohledu na denní či noční dobu, víkendy nebo svátky. Některé nebankovní společnosti dokonce ponechávají vyřízení rychlé půjčky na počítači.
  • Oproti bankám nezkoumají nebankovní společnosti, zda je či není žadatel veden v registru dlužníků.
  • Žadatel o rychlou půjčku nemusí předkládat potvrzení zaměstnavatele o výši svých příjmů.
  • Jednou z největších výhod je naprostá anonymita. Žadatel nemusí chodit do banky, stát ve frontě a jednat s bankovními úředníky. Stačí se přihlásit v pohodlí svého domova na příslušné stránky, vyplnit krátký formulář a peníze obdrží většinou do 24 hodin. V některých případech mu nebankovní subjekt doveze peníze až do jeho bytu.

Nevýhody rychlých půjček

  • Patrně největším minusem rychlých půjček bývá poměrně vysoký úrok.
  • U některých rychlých půjček jsou velmi vysoké sankce při nesplácení.
  • Pokud dlužník není schopen splácet po delší dobu, může celkový dluh daleko přesáhnout původní výši půjčky. Některé nebankovní instituce zabývající se rychlými půjčkami, spolupracují s advokáty a exekutory. Z rychlé půjčky se tak může stát rychlé exekuční řízení, které dlužníka připraví nejen o věci, které si například pořídil za zdánlivě výhodně půjčené peníze.

Příspěvek Výhody a nevýhody rychlých půjček pochází z Výkupy nemovitostí

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!