Pomoc s dluhy

25. duben 2016

V současné nelehké době se mnoho lidí potýká s finančními problémy. Z toho důvodu se život často točí kolem úvěrů a půjčování.

Málokdo se půjčce ubrání, ale někdy mohou dlužné částky nabrat nezvladatelné výše a splátky přerostou přes hlavu. Do dluhů se lze dostat rychle a i bez vlastní viny. nabízíme vám pomoc s dluhy rychle.

Pomoc s dluhy

Pokud i vy jste přeúvěrováni nebo jste upadli do dluhové pasti, nezoufejte nad rozlitým mlékem. Každá situace je řešitelná. Samotná pomoc s dluhy se dá rozdělit na několik odstupňovaných variant. Jejich použití je závislé na výši vašeho zadlužení. Na všechny tyto možnosti se v dnešním článku podíváme, které vám zdarma s vašimi dluhy pomohou.

Komunikujte s věřiteli

Asi to nejhorší, jak můžete reagovat na nezvladatelné dluhy, je pozice mrtvého brouka. Vždy je důležité i při menších problémech se splácením kontaktovat věřitele a pokusit se s nimi domluvit na řešení situace. A s komunikací si pospěšte, nečekejte, až vám začnou chodit poštou upozornění, že neplníte své závazky.

Nyní se podíváme na několik možností, jak řešit problémy s dluhy:

Refinancování

Pokud splácíte pouze jednu nevýhodnou půjčku, například hypotéku, není problém ji refinancovat. Získáte nový a výhodnější úvěr, který vám díky menším úrokům ušetří nemalé peníze.

Zbavení se dluhu

Zbavit se dluhů, úvěrů od různých věřitelů můžete pomocí jejich konsolidace. To znamená, že je všechny spojíte v jednu jedinou půjčku. Získáte tak podstatně lepší přehled o dluhu a platíte jednu, výrazně nižší splátku. Dobře pročítejte podmínky nabídek konsolidace, abyste uspořili peníze jak prodloužením doby splatnosti, tak i nižší úrokovou sazbou. Konsolidaci nabízejí bankovní i nebankovní instituce, tady ale pozor.

Zvýšení příjmů

Někdy není od věci zkusit najít nějaký solidní přivýdělek a zvýšením příjmů dluhy umořit. Hledání nebývá jednoduché, ale třeba právě vy budete mít štěstí a podaří se vám tak navýšit finanční příjmy. Pokud ale přemýšlíte o změně zaměstnání, tak mějte na paměti, že nikdo vám nezaručí lepší a lépe placenou pozici. Potom ještě můžete zkusit požádat o zvýšení platu, ale pouze v tom případě, že máte šanci na kladné řešení.

Výkup nemovitosti

Pokud máte určitý majetek, bez kterého byste se mohli (alespoň na určitý čas) obejít, zvažte, zda by se nevyplatilo razantně zvýšit příjmy jeho prodejem. Například výkupem nemovitosti, pozemku, bytu atd. získáte velký finanční obnos, kterým uhradíte všechny nebo část dluhů. Vy sice tímto způsobem přijdete o část majetku, ale z celkového pohledu se jedná o nejlepší cestu, jak se vypořádat s dluhy.

Omezení výdajů

Nejprve si sestavte přehled výdajů domácnosti. Potom se pokuste najít ty položky, které lze omezit nebo se jich úplně zříci.

Oddlužení

Poslední záchranná brzda při opravdu nezvladatelné situaci se nazývá oddlužení nemovitosti.

Příspěvek Pomoc s dluhy pochází z Výkupy nemovitostí

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!