Pojištění nemovitosti

10. duben 2015

Vlastnictví nemovitosti znamená mít neustálé obavy z jejího poškození následkem přírodních pohrom nebo odcizením vybavení. Odstraňování škod stojí nejen čas a energii, ale především peníze, které musí majitel vynaložit ze svého. Tyto starosti se však stanou zbytečnými, pokud vlastník nemovitosti uzavře smlouvu o pojištění nemovitosti.

Na současném trhu působí řada pojišťoven, které nabízejí nejrůznější produkty. Každý majitel nemovitosti tak má možnost vybírat ze široké škály nabídek a druhů pojištění, které při pojištění majetku znamená obdržení finanční náhrady v případě škod způsobených živelní pohromou nebo krádeží. Týká se to tedy nepředvídatelných událostí, proti jejichž následkům se pojištěním majetku můžete chránit. Někdy se plete pojištění nemovitosti s pojištěním domácnosti, které se však vztahuje pouze na vybavení, které máte doma. To znamená nábytek, cennosti, elektrospotřebiče apd. Pojištění nemovitosti se vztahuje jen na samotnou stavbu. Vybavení a věci uvnitř je nutné pojistit zvlášť.

Co lze pojistit

Nemovitostmi se nemyslí pouze rodinný dům, ale i bytový dům, samotný byt apd. Pojistit lze i různé vedlejší objekty, jako jsou garáže, ploty či kůlny. Samozřejmě lze pojistit i rekreační chaty a chalupy, ale i objekty, které nejsou prozatím dokončeny.

Pokud si necháte pojistit rodinný dům či jiný objekt, budete mít pojištěnou nemovitost pouze jako stavbu. To znamená základy, holé zdi, střechu a vše, co je ke stavbě připevněno, jako jsou okapy, radiátory, bojler či sluneční kolektory.

Proti čemu lze nemovitost pojistit

V pojistné smlouvě se obvykle stanoví výčet možných událostí, které mohou vaší nemovitosti hrozit. Základní rizika se často zahrnují pod souhrnný pojem sdružená rizika, kterými mohou být především nepředvídatelné události, jako je požár, výbuch, úder blesku, či dokonce pád letadla. Tato rizika se pak rozšiřují ještě o škody způsobené záplavou, povodní, vyplavením v důsledku prasklého vodovodního potrubí, silným vichrem, pádem stromu apd.

U většiny pojišťoven jsou nabídky pojišťoven obdobné, liší se však skladbou rizik, rozsahem pojistného krytí, pojistnými limity nebo nabídkami doplňkových pojištění.

Příspěvek Pojištění nemovitosti pochází z Výkupy nemovitostí

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!