Neúčelová hypotéka (americká)

8. duben 2015

Americká hypotéka je typem úvěru, který není vázán žádným účelem. Stačí ručit nemovitostí a můžete ji použít na pořízení čehokoliv, aniž byste museli bance sdělovat účel. Tento druh úvěru vznikl v USA, kde se těší velké oblibě a proto získala hypotéka tohoto typu název americká.

Americkou hypotéku tedy můžete čerpat na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti, na investování do nemovitosti u nás i v zahraničí, na studium v zahraničí, na pořízení auta nebo jiné movité věci, nebo k refinancování dříve získaných půjček nebo úvěrů. Podmínkou je ručení zástavním právem k nemovitosti ve vašem vlastnictví. Takto neúčelově můžete získat až pět miliónů Kč a úroková sazba bývá obvykle nižší, než například u spotřebitelských úvěrů.

Další podmínky

U jednotlivých poskytovatelů, kterými jsou u nás převážně banky, se podmínky liší jen v detailech. Přesto se vyplatí porovnat jednotlivé nabídky například pomocí kalkulačky na internetu. Lze tak ušetřit na úrocích nebo získat hypotéku, která bude optimální vzhledem k vašim představám a požadavkům.

Hlavní charakteristikou americké hypotéky je zajištění zástavním právem k nemovitosti a výhoda neuvádění účelu použití. Zastavená nemovitost může být na území kteréhokoliv členského státu Evropské unie a nesmí na ní váznout zástavní právo třetí osoby. Kromě výše uvedených účelů lze americkou hypotéku použít i k vypořádání společného jmění manželů v rámci rozvodového řízení, k úhradě soudních a notářských poplatků a na jakékoliv další účely.

Minimální výše úvěru bývá většinou 150 tisíc Kč a maximální částka bývá někdy omezena hodnotou nemovitosti a schopností žadatele splácet americkou hypotéku za sjednaných podmínek.

Maximální doba splatnosti bývá stanovena na 15 let, přičemž je garantována výše úroku po celou dobu splatnosti. Výhodná je i možnost mimořádných splátek, které jsou na rozdíl od jiných úvěrů většinou bez finančních sankcí.

Příspěvek Neúčelová hypotéka (americká) pochází z Výkupy nemovitostí

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!