Největší rizika půjček

19. květen 2015

Pokud chcete dočasný nedostatek finančních prostředků řešit půjčkou, je třeba jednat s rozmyslem. Především je důležité si ověřit, od koho si budete peníze půjčovat a pak samozřejmě za jakých podmínek. Půjčky poskytují jak banky, tak nebankovní instituce a zejména ve druhém případě hrozí řada rizik.

  • V první řadě si zjistěte, jakou pověst má subjekt, který vám půjčku nabízí. Pokud je to firma, o které dosud nikdo z vašeho okolí neslyšel, je to vždy riskantní. Menší riziko hrozí, když si vypůjčíte od firmy, která je již na finančním trhu známá. Vodítkem může být také adresa. Větší jistotu budete mít v případě konkrétní ověřitelné adresy, než u virtuálního sídla.
  • Jedním z největších úskalí jsou podmínky půjčky. Zpravidla se člověk zajímá jen o to nejdůležitější, tedy o výši půjčky a dobu splatnosti. Jelikož peníze potřebuje obvykle co nejdříve, nedává pozor při čtení dalších podmínek, nebo jej vůbec nezajímají. To může přinést velké rozčarování v případě nesplácení, kdy je člověk překvapen výší sankcí.
  • Vyskytují se i podvodníci, nebo nesolidní podnikatelé, kteří žadateli nesdělí všechny podmínky, nebo je rozmělní v záplavě různých papírů, aby si jich člověk nevšiml. Dalším rizikem jsou podmínky tištěné miniaturním písmem. Žadatel je pokládá za málo důležité, nebo se mu prostě nechce pouštět do jejich čtení.
  • Varovat by vás měl požadavek firmy, abyste zaplatili nějaké poplatky předem. Od takových nesmyslných požadavků je třeba se ihned distancovat a půjčku nebrat. Žádný solidní poskytovatel nežádá od žadatele o půjčku placení čehokoliv dopředu. To už samo o sobě svědčí o pokusu o podvod.
  • Pozornost věnujte také penále za zpoždění při splátkách, které může být nesmyslně vysoké.
  • Nikdy nejednejte ve spěchu a raději si předem zjistěte informace na internetu, kde se hodně dozvíte například v diskusích o půjčkách. Také zde můžete nalézt „černé listiny“ podvodných poskytovatelů půjček.

Příspěvek Největší rizika půjček pochází z Výkupy nemovitostí

Napište nám
+420 720 620 320
Zadejte telefonní číslo a my vám zavoláme!